Instruktorzy

Marcin Terlecki

 W wieku 11 lat z ciekawości zapisałem się z bratem na kurs tańca prowadzony w mojej szkole podstawowej. Okazało się, że brat zaspokoił ją po jednym miesiącu, a w moim przypadku ciekawość zamieniła się w pasję, której poświęciłem większość mojego czasu. Moim pierwszym przewodnikiem po świecie tańca była Agnieszka Melnicka, obecnie jedna z najbardziej utytułowanych polskich tancerek. Lata treningu pod okiem wielu szkoleniowców z całego świata, takich jak: Bo Loft Jansen, Lasse Odegard, Iwona i Arkadiusz Pavlović, Richard Porter, Steven Hannah, Graham Oswick, Michał Malitowski, Iwona Golczak, Oliver Wessel-Therhorn, Hubert De Maesschalck, Hans Laxholm, Sergey Sourkov, pozwoliły mi prezentować zdobyte umiejętności na parkietach całej Europy. Do moich największych sukcesów tanecznych zaliczam tytuł wice mistrzów Otwartych Mistrzostw Polski, 8 krotny awans do finału Mistrzostw Polski, brązowy medal GP Polski w kategorii młodzieży oraz liczne finały i zwycięstwa na turniejach w Polsce i zagranicą, na większości z tych imprez partnerowała mi Kamila Drezno, z która zdobyłem najwyższą klasę taneczna S w obu stylach. Pomimo, że codzienne treningi nie zostawiały mi zbyt dużo wolnego czasu, w 2008 r. obroniłem pracę magisterską na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług. Po zawieszeniu butów tanecznych na kołku poświeciłem się praktykowaniu jogi i zgłębianiu technik masażu, co obecni pozwala mi lepiej rozumieć ruch i pracę ciała w tańcu. Dzięki nauce na AWF w Poznaniu, posiadam uprawnienia instruktora tańca sportowego. Prowadzenie zajęć tanecznych daje mi ogromną satysfakcję, a sam taniec jest dla mnie czymś więcej niż tylko ruchem i muzyką, pozwala znaleźć się w favelach Sao Paulo bawiąc się sambą, przenieść się w wytworne salony Wiednia kołysząc się w rytmie walca, czy też zapomnieć się w nastrojowej rumbie.

 

 

 

Olga Kuźmina

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Kijowie w 2004 roku. W 2008 roku ukończyła Międzynarodowy Uniwersytet Słowiański i otrzymała kwalifikację korepetytora baletu klasycznego. Pracowała w Kijowskim Państwowym Teatrze Muzycznym Opery i Baletu w latach 2004-2005. Brała udział w spektaklach Dziadek do orzechów, Jezioro Łabędzie, Dziecko i Czary, Giselle, Romeo i Julia. W 2006 roku była przyjęta do Opery na Zamku. W 2007 roku brała udział w EYDP w Sztokholmie w zespole baletowym ” Les Ballets Persans”. W 2008 roku pracowała w Operze Wrocławskiej. Brała udział w Międzynarodowych Konkursach Baletowych tj.: Warna w Bułgarii, Premio di Roma w Rzymie, w Kijowie. Jest finalistką konkursu w Rzymie – 2006 rok. Do dnia dzisiejszego pracuje w Operze na Zamku. Oraz pracuje jako nauczyciel tańca klasycznego.

 

 

 

 

Elena i Adam

elenaAdam i Elena tańczą jako para od wielu lat, doskonaląc swe umiejętności i technikę przy każdej możliwej okazji. Niepowtarzalny styl zawdzięczają swym umiejętnościom tanecznym nabytym we wcześniejszych latach: on – salsa, reggaeton, ona- taniec towarzyski, salsa. Identyczny sposób interpretowania muzyki, wysokie umiejętności techniczne oraz istnienie pewnego rodzaju „rozmowy” w tańcu jak i „chęć słuchania” siebie na wzajem, daje w efekcie wyjątkową jedność, unikalny styl i wybitnie zgrany duet instruktorski.

 

 

Paulina Wożniak

paulina

Tancerka od 2009 roku. Uczestniczka takich programów jak You Can Dance- Po prostu tańcz (8 edycja- top 22), Mam Talent oraz Got To Dance- Tylko Taniec. Instruktorka, która od początku swojej tanecznej podróży pozostaje wierna takim stylom jak dancehall i hip hop. Wciąż jednak rozwijająca swój warsztat w innych formach tańca. Od roku także tancerka rewiowa.

 

Doświadczenie sceniczne zdobyła biorąc udział w wielu pokazach, wydarzeniach,  animacjach, zawodach, turniejach oraz projektach tanecznych. Uczestniczka różnego rodzaju koncertów i zbiórek charytatywnych a także festynów na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Instruktorka warsztatów tanecznych podczas festiwali teatralnych tj. „Teatralna Elipsa Kreatywności im. Zygmunta Zdanowicza TEK” oraz „Jesienna Scena Tańca”.

Wsytąpiła podczas koncertów TEDE, Mariki oraz w teledysku „Bubliczki- Ponad normę”

 

Zdobyła:

1 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Łeba solo dancehall

1 miejsce Dancehall 5 vs 5 na zawodach Dancehall Or Die

1 miejsce Fpytke Beat Jam 2 Dancehall 1 vs 1

1 miejsce Fpytke Beat Jam 2 Hip hop 1 vs 1

2 miejsce Bydgoska Układanka Taneczna solo dancehall

3 miejsce II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Choceń duety hip hop

 

Szkoliła się m.in. u takich osób jak: Laure Courtellemont, Yanis Marshall, Lando Wilkins, Rudey Legacy, Fatou Tera, Sonia Soupha, Les Twins, Tony Tzar, Brian van der Kust, Lyle Beniga, Brian Puspos,  Duet Nappytabs, Martha Nabwire, Filip Czeszyk, Julia Spiesser, Anna ‚YouYa’ Jujka, Tomasz Barański, Adrian ‚Lipskee’ Lipiński, Kasia Jukowska i wielu innych.

 

Paulina jest osobą energiczną i otwartą.  Szybko nawiązuje dobry kontakt z ludźmi, niezależnie od grupy wiekowej. Podczas zajęć zawsze daje z siebie 100 % i tego też oczekuje od uczestników swoich zajęć. Pełna pozytywnej energii oraz poczucia humoru, a także ambitna i wciąż dbająca o swój progres tancerka.

 

 

 

Karolina Kamińska

Kontynuując rodzinną tradycję, zaczęła trenować gimnastykę sportową wieku lat 7. I tak przez kolejnych 10 z większymi lub mniejszymi sukcesami poświęcała się tej dyscyplinie sportu. Była wielokrotną medalistką i finalistką na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski, a także uczestniczką turniejów krajowych i międzynarodowych. Ogromna fascynacja tańcem przyszła w wieku lat 17stu. Pierwsze taneczne kroki stawiała w Studiu Tańca „Paa”, gdzie po roku czasu wywalczyła 7 miejsce na Mistrzostwach Polski w Disco Freestyle. Potem przyszła pora na poznanie kolejnych technik tanecznych.Trafiła pod skrzydła CTN Dance Factory i pojawiły się kolejne sukcesy – 7 miejsce na Mistrzostwach Polski w Show Dance w kategorii: duety. Po kilku latach mogła podzielić się swoimi umiejętnościami, zarówno gimnastycznymi i tanecznymi z innymi, prowadząc zajęcia dla grup początkujących oraz średniozaawansowanych w CTN Dance Factory, jak i w Estilo Dance Studio. W między czasie zaczęła się przygoda z tańcem rewiowym (scenicznym). Wchodziła w skład różnych formacji tanecznych z ogromną pasją, radością i zaangażowaniem. Obecnie swoją miłością do tańca „zaraża” w Studio Tańca Terlecki.

 

Szkoleniowcy

Robert Rowiński

Zawodowy tancerz – obecnie Wice Mistrz Anglii Closed British 2008-2009. Do największych osiągnięć zalicza II miejsce na największym turnieju świata „The International of London” w kategorii Rising Stars, IV miejsce w UK Championships i IV miejsce w Team Match największego festiwalu świata Blackpool Anglia 2009. Czołowy tancerz Polski, finalista Mistrzostw Estonii 2006. Tegoroczny reprezentant Mistrzostw Europy Arhus- Dania. Jego trenerzy to najlepsi tancerze świata: Graham Oswick, Tone Nyhagen, Richard Porter, Alan i Hazel Fletcher, Ruud Vermey, Colin James, Allan Tornsberg, Sergey Sourkov Agnieszka Melnicka (Melia), Uczestnik zgrupowań Donnie Burns, Gaynor Fairweather, Sammy Stopford, Michael Stylianos, Hans Galke. Poznany szerszej publiczności jako Mistrz Tańca z telewizyjnego show TVN „Taniec z Gwiazdami” jako partner: Anety Kręglickiej, Magdaleny Wójcik, Halinki Młynkovej i w zastępstwie Katarzyny Tusk. Choreograf Tatiany Okupnik do występu w Opolu 2007 roku. Model najlepszej w Polsce agencji „Orange”, uczestnik wielu kampanii reklamowych: Plus GSM, RMF FM, Vistula, pokaz mody Tomka Ossolińskiego. Kwalfikowany instruktor tańca największych szkół Egurrola Dance Studio Augustina Egurroli oraz obecnie student Dziennikarstwa UW i Studiów Doktorskich w dziedzinie socjologii. Zwycięzca tureckiej edycji „Taniec z Gwiazdami” dla firmy Thomas Cook oraz sędzia ukraińskiej edycji „Taniec z Gwiazdami”. Swoje doświadczenie taneczne wykorzystuje w koszalińskiej szkole tańca Pasja, której jest twórcą.

 

Kamila Drezno

Czołowa tancerka Polski posiadająca międzynarodową klasę „S” w obu stylach tanecznych. Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Reprezentantka kraju na Mistrzostwach Świata w tańcach standardowych. Uczestniczka III edycji „Tańca z Gwiazdami” – partnerka Paolo Cozza.

 

 

 

 

 

Izabela Janachowska

Izę po raz pierwszy zafascynował taniec, gdy miała 12 lat i bardzo szybko stał się jej całym życiem. Trenuje zarówno tańce standardowe jak i latynoamerykańskie. Ma na swoim koncie wiele sportowych sukcesów. Czterokrotnie zajęła I miejsce na mistrzostwach Niemiec, była półfinalistką turnieju w Blackpool w 10 tańcach, trzykrotnie zajęła I miejsce na Mistrzostwach Belgii. Zwyciężyła też w Pucharze Europy w 10 tańcach, a także zdobyła tytuł Wicemistrza w Pucharze Świata. Była również wielokrotną finalistką turniejów Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego na całym świecie. Najważniejsze jednak dla niej są dwa sukcesy: wicemistrzostwo świata w 10 tańcach i pierwszy podwójny tytuł Mistrza Polski w 10 tańcach w kategorii „Youth i Amatorzy”, który zdobyła jako 18-latka! Pamięta, że była wtedy w prawdziwej euforii.